ČD 47/2025 - neděle 16. února 2025

Nové video Českotřebovského deníku: II. liga volejbalu žen Sokol ČT vs. ČVUT Praha  

Video ze zápasu II. ligy žen ve volejbalu. Ve 29.kole domácí Sokol hostil tým ČVUT Praha. Zejména první zápas, ze kterého je záznam dopadl pro domácí výborně. Video je ukázkou, že se u nás hraje kvalitní volejbal. V prvním setu, ze kterého je záznam, zvítězil Sokol v poměru 25:14 a také další dva sety byly vítězné. V odpoledním zápase, který se hrál v rámci 30. kola pak byly úspěšnější hostující volejbalistky ČVUT, vyhrály I : 3. Domácí Sokolky dokázaly vyhrát odpoledne jen jediný (druhý) set.  V tabulce je českotřebovský Sokol nyní na 5. místě, má o dva zápasy méně. Chybí dohrávka  s týmem Nové Veselí. Tento dvojzápas byl přeložen z plesového víkendu (1.2.) na 22. února. Do konce sezóny zbývá pak dohrát ještě tři dvojkola.

Kuželkáři porazili venku Lokomotivu Liberec a upevnili vedení v tabulce III. ligy 

Po dvou remízových výsledcích  se s napětím čekalo, jak dopadne souboj dvou LOkomotiv - Liberecká Lokomotiva byla hostitelem a českotřebovská zde hostovala.  Výkony dobré, na drahách byl výsledek 3 : 3, ale celkový počet dosažených bodů jasně mluvil pro českotřebovský tým.  Domácím se nepovedlo nasazení hráče do první dvojice, zde hodně ztratili a nedohnali to ani tím, že své nejlepší hráče nasadili proti českotřebovské třetí dvojici.  Zde sice vyhráli, ale zase ne o tolik, aby to bylo na body pro družstvo.  Výsledek je tedy lichotivý. Navíc dvoubodový náskok před týmem Jiří Poděbrady, který Lokomotivě šlapal na paty delší čas na paty. V tomto kole totiž dokonce prohráli s posledním týmem tabulky (Kolínem). příští 15. kolo se hraje za týden 22. února doma v kuželně u Národního domu v České Třebové. Lokomotiva bude hostit tým Sparta Kutná Hora, který je nyní aktuálně na 6. místě tabulky.

Informace ze setránky Flotbalového klubu Orlicko Třebovsko 


60 let od úmrtí Josefa GZÍLA mladšího (20.8. 1892 – 15.2. 1965), obchodníka, sběratele a mecenáše výtvarného umění

Narodil se v České Třebové v rodině Josefa Gzíla staršího, majitele obchodu s jižním ovocem, zeleninou a drůbeží. Tehdy Gzílovi bydleli v domě čp. 14. V roce 1895 se rodina přestěhovala do nedalekého, nově zakoupeného domu čp. 11. Oba domy se nacházejí v dnešní Klácelově ulici.
Josef Gzíl mladší se po 1. světové válce začal věnovat rozvoji obchodu s ovocem a zeleninou, který převzal po svém otci. Spolu se svým švagrem Václavem Krásou provozoval ve svém domě velkoobchod s ovocem a zeleninou. V České Třebové se také oženil. Jeho manželkou se stala slečna Milada Fialová, dcera mlynáře Víta Fialy z Podbranského mlýna čp. 83 v Podbranské ulici. V období 2. světové války se manželé Gzílovi starali o chlapce Františka Pácla, jehož rodiče byli vězněni v koncentračním táboře. S ukončením války jej vrátili matce. Po únoru 1948 dobře prosperující obchod zaniká. Navíc majitelé domu smějí užívat pouze jeho horní patro. Přízemí zabral socialistický podnik Pardubický obchod s ovocem a zeleninou, který se významně podílel na devastaci cenné stavby.
Josef Gzíl mladší byl velkým milovníkem výtvarného umění a sběratelem obrazů, kreseb a grafických listů. Za svůj život nashromáždil desítky velice cenných obrazů (Obrovský, Nechleba, Mařák, bratři Mánesové, Purkyně, Chittussi, Švabinský …). Ve druhé polovině padesátých let byl J. Gzíl nouzí donucen několik svých obrazů prodat. Na základě udání byl obžalován a posléze odsouzen ze spáchání trestného činu spekulace. Byl mu také odebrán veškerý majetek včetně obrazů ve prospěch státu. Po restituci majetku darovala celou sbírku obrazů a polovinou domu čp. 11 Městskému muzeu v České Třebové vdova po Josefu Gzílovi paní Milada Gzílová.

TAKÉ  V ÚSTÍ N. ORL. ZAČALA STAVBA NOVÉHO PAVILONU DOMOVA DŮCHODCŮ

V areálu domova důchodců odstartovala stavba nového pavilonu D s kapacitou 50 lůžek. Díky této investici města Ústí nad Orlicí bude péče o nejstarší generaci poskytována v novém, moderním prostředí.  Areál domova důchodců se potýká s technickými problémy, které jsou dány stářím budov. Dosavadní investice dosud řešily pouze dílčí problémy. Zásadní stavební změny vylučovala naplněná kapacita všech tří propojených objektů (A, B, C). Řešení se nabízelo ve výstavbě nového pavilonu. Město se na tento projekt připravovalo několik let, v posledních dvou vzhledem k vypsaným dotačním titulům velmi intenzivně.  Zároveň s přípravou projektu probíhalo i zpracování žádosti o dotaci, kterou se městu nakonec podařilo získat a stavba se mohla rozeběhnout. Místo pro nový pavilon D vzniklo zbouráním objektů, které dříve sloužily jako zázemí domova a garáže. V budoucnu bude díky němu možná i rekonstrukce a modernizace stávajících budov.
Současné prostory domova již v mnoha ohledech nejsou vyhovující, žádoucí nejsou dnes již pokoje s více lůžky a bez sociálního zařízení, ani úzké spojovací chodby. „Nový objekt poskytne klientům a personálu požadovaný komfort a kvalitnější zázemí, získají více soukromí a důstojnější podmínky pro život. V novém pavilonu bude 36 jednolůžkových a 7 dvojlůžkových pokojů, každý bude mít vlastní sociální zařízení,“ vypočítává přednosti nového pavilonu místostarosta města Jiří Preclík. „Objekt bude vybaven novým nábytkem, budou zde i společenské místnosti vybavené kuchyňkami, aby si senioři mohli sami připravovat drobné občerstvení a trávit čas společně,“ dodal Jiří Preclík. V objektu bude i rozlučková místnost, v níž se pozůstalí mohou důstojně a v soukromí rozloučit se svými blízkými. Zázemí zde najdou i zaměstnanci domova a zároveň zde budou umístěny skladovací prostory.
Nový pětipodlažní objekt bude energeticky nenáročný, s využitím moderních technologií pro úsporu energie. „Dispoziční řešení nového pavilonu bylo navrženo v úzké součinnosti s vedením domova pro seniory. Stavba zahrnovala demolici objektů před stávající budovou B, která bude také stavebně dotčena a upravena. Součástí prací jsou přeložky a realizace nových přípojek vodovodu, kanalizace, plynovodu a elektro rozvodů. Nově budou řešeny komunikace, zpevněné plochy, terénní a sadové úpravy,“ řekl o projektu starosta města Petr Hájek. Park bude realizován v návaznosti na dokončení stavby nového pavilonu v roce 2026. Počítá se zde i s altánkem a prostorem pro kulturně-společenské akce nebo se zahrádkami pro imobilní seniory.
Výstavba nového pavilonu ovlivňuje život v domově důchodců, který má kapacitu 144 lůžek. Připravoval se na ni i personál domova a klientům průběžně vysvětloval, že i když bude třeba počítat se zvýšenou hlučností či prašností, je třeba se přes tyto nepříjemnosti přenést, a že se mají na co těšit.  „Budeme se snažit udělat vše pro to, aby byli naši klienti stavbou dotčeni co nejméně, a i v tomto období se tu cítili dobře. Je zde vidina toho, že toto období nebude příliš dlouhé a že výstavbou nového pavilonu budeme moci rozvíjet a zkvalitňovat péči v našem zařízení,“ dodává ředitelka domova důchodců Eva Gibišová. 
220 milionů korun.  Celkové náklady na realizaci novostavby představují 208 milionů korun včetně DPH. Soutěže o zhotovitele se zúčastnily 4 stavební firmy, nejvýhodnější společnou nabídku předložily firmy BBP STAVBY s.r.o. Praha a BYSTROŇ Group a.s. Ostrava.  Město získalo prostřednictvím Ministerstva práce a sociálních věcí z programu Národního plánu obnovy dotaci ve výši 80 milionů korun. Celkové náklady i s vybavením objektu byly vyčísleny na 220 milionů korun. Financování akce bude dále zajištěno úvěrem, jehož přijetí schválilo zastupitelstvo v prosinci roku 2024. Stavba má být podle harmonogramu dokončena koncem letošního roku.  (ZDROJ: WWW.USTINADORLICI.CZ)

 
 



Nová videa o České Třebové

 

Oblastní liga  ledního hokeje: Ve čtvrtfinále hraje Lokomotiva a Polička B

 V neděli půjde o všechno!

V pátek 14. 2. 2025 od 17:45 vstoupí Lokomotiva do letošního play off OLLH na ledě Poličky B. Českotřebovský tým jako 2. po základní části postoupil rovnou do čtvrtfinále, stejně jako prvních 6 týmů. Týmy na 7. – 10. místě se v předkole popraly o poslední 2 postupová místa.
Play off v OLLH se hraje na 2 zápasy. V případě nerozhodného bodového zisku po druhém zápase přijde na řadu prodloužení 1 x 10 minut 5 na 5. Pokud i v něm se nerozhodne, o postupujícím rozhodnou samostatné nájezdy. Až finále se hraje na 2 vítězné zápasy.
Čtvrtfinále OLLH: 14. 2. 2025 17:45 HC Spartak Polička B – TJ Lokomotiva Česká Třebová  1 : 3
Branky a nahrávky: 38:36 Augustin (Bělský) - 33:42 Palán (Král, Šimončič), 39:56 Fiala (Král, Holub), 58:31 Holub (Fiala)
Vyloučení: 4:5, využití: 0:1, oslabení: 0:0  HC Spartak Polička B: Ehrenberger Jan (Slaný) - Augustin, Bělský, Cihlář Jakub, Cihlář Jan, Elis Dominik, Hamerník, Havlík Adam, Holec, Jirouš, Kukla Tomáš, Lidmila, Stoklásek, Šmíd, Šváb, Beran Matyáš, Tobiáš Jiří  TJ Lokomotiva Česká Třebová: Češka (Ehrenberher Radek) - Jemelka, Havránek Tadeáš, Novotný Radim, Zavoral, Havránek Tomáš, Palán, Čejka - Král, Fiala, Holub, Chudý, Šimončič, Novotný Jan, Slezák, Lepša, Kukla Adam, Váně  Diváci: 132 
16. 2. 2025 17:30 TJ Lokomotiva Česká Třebová – HC Spartak Polička B
Ostatní dvojice:   HC Baroni Opočno – HC Skuteč HC Čestice – IHC Stavoblock Rebels Polička HC Choceň B – HC Litomyšl B

Pardubický kraj byl vůbec prvním regionem, který v roce 2009 zahájil systematickou podporu fungování prodejen na venkově.

Za tu dobu výrazně narostl počet žádostí, ale také finanční prostředky, které kraj obcím poskytuje. V posledních letech se k této finanční podpoře přidal také stát prostřednictvím dotačního programu Obchůdek 2021+. Ten bude v kraji vyhlášen také letos s dotací ve výši 3,8 milionu korun. Žádost bude možné podávat od 3. března do 15. dubna.
„To, že se stát před pár lety u nás v Pardubickém kraji inspiroval a vytvořil také dotační program na podporu udržení prodejen na venkově, samozřejmě kvitujeme. Vždyť náš krajský program byl v tomto směru významnou předlohou pro ministerstvo průmyslu a obchodu. Pardubický kraj začal s podporou již v roce 2009 a následně se přidávaly některé další regiony. Jak počet žádostí, tak celková finanční částka, kterou z krajského rozpočtu vynakládáme, postupně narůstá. Pro rok 2025 bylo podáno v rámci krajského programu  celkem 102 žádostí s celkovým požadavkem na dotaci přesahujícím devět milionů korun. Například v roce 2020 to bylo 98 žádostí s dotací 5,3 milionů korun. Finanční nárůst je způsobený mimo jiné tím, že jsme zavedli motivační složku v podobě navýšení dotace při větší nabídce regionálních produktů v rámci jednotlivých segmentů. Chceme tak touto cestou pomoci i našim regionálním výrobcům dostat se na pulty obchodů,“ řekl krajský radní pro venkov, zemědělství a životní prostřední Miroslav Krčil.
Podpora provozu venkovských prodejen je součástí krajského Programu obnovy venkova. „Pro letošní rok máme v krajském rozpočtu na Program obnovy venkova, a to včetně Vesnice roku, připraveno 70 milionů korun. Je to pro tuto chvíli maximum, které jsme schopni v rámci stávajícího rozpočtového určení daní pro kraje na tyto účely vyčlenit. Pokud by se podařilo dosáhnout změny, tak jsme připraveni výrazným způsobem tyto dotace směrem k obcím posílit,“ řekl hejtman Martin Netolický.
Obchůdek 2021+
Vedle krajského dotačního titulu je na letošní rok opět k dispozici také státní dotace administrovaná prostřednictvím krajů. „V tomto případě může být žadatelem o dotaci pouze subjekt provozující maloobchodní prodejnu v obci do 1 000 obyvatel, nebo v obci do 3 000 obyvatel, jejíž místní části mají do 1 000 obyvatel. Maximální podpora činí až 130 tisíc korun s tím, že na náš kraj je připravena částka 3,8 milionu korun,“ vysvětlil radní Miroslav Krčil s tím, že žádosti je možné podávat od 3. března do 15. dubna.
       

Rodinné centrum Jablíčko v Jablonném nad Orlicí láká i na Smyslohrátky

Pardubický kraj pro rodinu. To je název dotačního programu, z něhož Pardubický kraj v rámci podprogramu Podpora rodinného života spolufinancuje také provoz Rodinného centra Jablíčko v Jablonném nad Orlicí.
Prostor, kde mohou rodiny smysluplně trávit čas
„Podpora rodinných center, jako je Jablíčko, je důležitá pro každodenní život rodin. Tato centra poskytují rodičům i jejich dětem prostor, kde mohou smysluplně trávit společný čas, zapojit se do různých aktivit a vzájemně se podporovat. V dnešní době, kdy je často těžké najít rovnováhu mezi prací, rodinným životem a volným časem, jsou taková místa velmi cenná,“ uvedl náměstek  hejtmana Pardubického kraje zodpovědný za sociální péči a neziskový sektor Pavel Šotola. Rodinné centrum Jablíčko provozuje spolek JERMS. „Jsme především mámy. Víme, jak moc je důležité si pomáhat a stýkat se s lidmi, maminkami a dětmi. Snažíme se vytvářet zajímavé programy, kurzy a akce. A to tak, abychom mohly do Jablonného nad Orlicí a blízkého okolí přinést něco, co spoustu maminek na mateřské vyhledává – kontakt s ostatními. A to nejen pro své děti,“ přiblížila hlavní náplň Kristýna Kaplanová, předsedkyně Rodinného centra Jablíčko, které se může pochlubit širokou nabídkou aktivit.
Herna, tvoření pro nejmenší i Smyslohrátky . Kromě volné zábavy v herně, kde děti mohou rozvíjet svou kreativitu, pohybové dovednosti a interakci s ostatními, centrum pořádá i další  prospěšné aktivity.  Jedním z oblíbených programů je tvoření pro nejmenší. Zde se soustředí na rozvoj jemné motoriky a kreativního myšlení dětí. „Učí se držet tužku, stříhat, lepit a vylepšovat  své základní dovednosti,“ sdělila členka rady rodinného centra Petra Foglová, která má tvořící herny v Jablíčku momentálně „pod palcem“. Velký zájem je i o Smyslohrátky. „Představují typy her nebo aktivit, které stimulují smysly dítěte. Jde o zrak, sluch, hmat, čich a chuť. Smyslové hraní je jedním z klíčových stavebních kamenů v raném vývoji dětí. Smyslohrátky podporují kreativitu, představivost a hledání vlastního řešení situace. Rozvíjí jemnou motoriku dítěte, koncentraci a koordinaci,“ řekla místopředsedkyně rodinného centra a lektorka Smyslohrátek Barbora Doupalová.
Vzdělávací kurzy i komunitní akce  Zájemci se v rodinném centru mohou účastnit i vzdělávacích kurzů. A to včetně angličtiny pro děti i dospělé nebo přípravy na přijímací zkoušky z matematiky. Ta je vhodná pro žáky základních škol, kteří se hlásí na střední školy.  Jablíčko se aktivně podílí též na organizování či spolupořádání komunitních akcí. Jednou z nich je Jablonský masopust. Ten se bude konat v sobotu 15. února 2025. Jablíčko bude zajišťovat dětský program, který nabídne nejrůznější soutěže, hry, hudbu a občerstvení. „Tato akce je příležitostí pro rodiny, aby se setkaly a užily si společný čas v příjemné atmosféře,“ poznamenala předsedkyně rodinného centra Kristýna Kaplanová.
„Naším cílem je vytvořit v Jablíčku prostor, kde se rodiny cítí vítány a kde se mohou společně bavit, učit a podporovat se navzájem. S každým novým programem se snažíme přinášet něco nového a přispívat k tomu, aby se rodinný život v Jablonném nad Orlicí rozvíjel,“ dodala Kristýna Kaplanová.

Sociální podnik města Chrudim je na správné cestě. I když není jednoduchá

Pardubický kraj dlouhodobě podporuje zaměstnávání osob se zdravotním hendikepem. Tito lidé hledají práci většinou daleko hůř než ti zdraví. Pak si ale zpravidla víc váží možnosti pracovat a bývají v zaměstnání zodpovědní, svědomití a méně nemocní. Takovou zkušenost mají i v Sociálním podniku města Chrudim, který navštívil náměstek hejtmana Pardubického kraje zodpovědný za sociální péči a neziskový sektor Pavel Šotola.
Zaměstnávání zdravotně postižených má smysl  „Zaměstnávání osob se zdravotním postižením (OZP) má nejen hluboký lidský, ale i ekonomický smysl. Každý člověk má právo na důstojnou práci a možnost se plně zapojit do společnosti. Pro firmy to znamená individuální přístup k různorodým a motivovaným pracovníkům, kteří přinášejí nové perspektivy a přístupy. Navíc, díky různým podporám může být zaměstnávání těchto osob výhodné i pro zaměstnavatele. V Pardubickém kraji se na podporu těchto lidí zaměřujeme dlouhodobě a věříme, že každý člověk má co nabídnout,“ řekl náměstek hejtmana Pardubického kraje zodpovědný za sociální péči a neziskový sektor Pavel Šotola.
Díky práci mají také novou životní náplň  Se slovy náměstka hejtmana souhlasí i ředitel Sociálního podniku města Chrudim Martin Netolický. „Lidé se zdravotním postižením získají díky práci u nás novou životní náplň. Pokud si zaměstnání udrží, mají i jinou kvalitu života. Potom jsou šťastní a cítí, že jsou též prospěšní. Jsme moc rádi, že to pozitivně vnímají i občané a představitelé města. Bez jejich výrazné podpory bychom nemohli úspěšně fungovat,“ poznamenal šéf Sociálního podniku města Chrudim, který byl založen 1. dubna roku 2020. „Jeho vznik tehdy nebyl tak hladký, ale vedení města si ho prosadilo. Jsme rádi, že tuto důvěru můžeme městu splácet tím, že dbáme na to, aby byl efektivní, ekonomicky udržitelný a naplňoval cíle, které jsme si stanovili,“ dodal ředitel prospěšné organizace.
Ruční čistění města má pozitivní odezvu  Sociální podnik řadu zaměstnanců využívá například na ruční čištění města včetně ekologického ručního odplevelení. „Každý z nich má svůj rajon, o který se stará. Těší nás pozitivní ohlasy, že Chrudim je čistší než dříve,“ podotkl Martin Netolický.  Podobné služby nabízí i obcím z okolí. „Momentálně spolupracujeme například s městem Třemošnice, kam vysíláme dva naše pracovníky na úklid kolem nádraží a radnice. Ceny máme symbolické. Zároveň se snažíme o to, aby v dané lokalitě pracovali lidé, kteří k ní mají nějaký vztah či vazbu,“ vysvětlil šéf chrudimského sociálního podniku. Ten zájemcům nabízí i třídění odpadu, roznos a výlep letáků, ale také třeba úklidové, pomocné a hlídací práce. Rozvíjet je možné rovněž recepční služby a výpomoc v šatně v době pořádání nejrůznějších akcí. „Potenciál v rozvoji našich služeb je velký. Důležité je, abychom měli dostatek pracovníků,“ zdůraznil Martin Netolický.  
Ne vždy je vše zalito jen sluncem  Ne vždy je zaměstnávání OZP zalito jen sluncem. Často je spojeno i s různými komplikacemi a starostmi. „Tito lidé mají své problémy. Je potřeba se jim věnovat, mluvit s nimi a pomáhat jim jejich těžkosti řešit. Bez kvalitní koordinátorky, která je s nimi v dennodenním kontaktu, by to nešlo. Hodně lidí má dluhy nebo exekuce. Někteří v minulosti propadli gamblerství nebo mají těžké zdravotní diagnózy. Je důležité, aby se jim šila práce na míru a bral v potaz jejich hendikep. Většina z nich má nějaké omezení. Nejsou schopni pracovat jako zdraví zaměstnanci. Někdy to není jednoduché, ale když je vzájemná ochota si pomoct ze strany zaměstnavatele i zaměstnance, může tento model velmi dobře fungovat,“ konstatoval ředitel Sociálního podniku města Chrudim, který v současné době využívá například příspěvků na zřízení chráněného pracovního místa pro OZP a příspěvků na podporu zaměstnávání OZP na chráněném pracovním místě.
Možná inspirace pro další obce a města v kraji  „Mám radost z toho, že se Sociální podnik města Chrudim vydal na správnou cestu. I když není jednoduchá, dokazuje, že sociální podnik založený obcí nebo městem může zdárně fungovat. Je skvělým příkladem toho, jak lze propojit sociální odpovědnost s podnikatelským přístupem a zároveň pomáhat znevýhodněným skupinám obyvatel. Věřím, že může být inspirací pro další města a obce nejen v Pardubickém kraji, ale po celé republice. Ostatně i podobné projekty na Slovensku potvrzují, že takové aktivity mají smysl a mohou se stát pilířem sociálního podnikání v regionu,“ dodal náměstek hejtmana Pardubického kraje Pavel Šotola.
Chcete vědět víc informací o sociálním podnikání?  Pokud vás zajímá sociální podnikání v Pardubickém kraji, najděte si webovou stránku Pardubického kraje www.pardubickykraj.cz/socialni-podnikani. Více informací o Sociálním podniku města Chrudim získáte na webu www.spchrudim.cz.

 Videa Českotřebovského deníku - LEDEN 2025

 

Skutečský festival je jako ruka plná karet

Festival Tomáškova a Novákova hudební Skuteč slaví 20. narozeniny. Organizátoři jeho program připodobňují k ruce plné karet. Rozmanitý program je možné navštívit od 16. března do 11. května letošního roku.
„Naším záměrem je, aby si z festivalového programu mohl vybrat opravdu každý. Proto to přirovnání k ruce plné karet, z nich můžete náhodně vytáhnout nižší karty v podobě menších komorních koncertů i esa, mezi která patří velké hudební projekty uváděné v prostorách zimního stadionu. V ruce držíme i karty představující operu, operetu, balet nebo vokální koncerty. Trumfy nás mohou přenést do kostelů nebo dokonce na hrad,“ popisuje karetní metaforu Lenka Frídlová z pořadatelského týmu.
Klasické hudby jako takové se stále ještě řada lidí poněkud obává. Skutečský festival nabízí řadu možností, jak objevit kouzlo této hudební kategorie. Doporučuje například koncert The CELLO Boys, kteří melodie slavných klasiků vkládají do hitů rockových kapel nebo koncert Janek Ledecký Symphonic, kde známé populární písničky zazní s doprovodem symfonického orchestru a podporou kapely Ivana Hlase. Na své si však přijdou i milovníci klasických žánrů, kteří zcela jistě ocení českou premiéru opery Adam a Eva podle oratoria Josefa Myslivečka z libereckého divadla F. X. Šaldy.
Celý program, čítající 13 koncertů a představení, je zveřejněn na www.hudebniskutec.cz. Karty jsou rozdány, přijďte si zahrát.


Úmrtí v lednu a únoru 2025  - aktualizace 10.2. 2025:   

Jan Janíček, 59 let, Česká Třebová, Kolářová Eva, 89 let, Rybník 105 Česká Třebová  Vlasta Paarová, 93 let, Dr. E. Beneše 621 Česká Třebová Božena Hušková, 82 let, Česká Třebová Jan Landa, 83 let, Na Výšině 1877 Ćeská Třebová Janderová Jana, 78 let, Sadová 302 Česká Třebová  Rousková Jana, 81 let, Česká Třebová   Více v rubrice Úmrtí ZDE